Serwis maxprograms.pl używa plików cookies, więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce plików cookies
REKLAMA
Elitarna loza szydercw
  • Plików:
  • Kategorii:
  • Osób online:
  • Odsłon dzisiaj:
  • Twój adres IP:
  • 2448
  • 293
  • 17
  • 2817
  • 3.14.251.103
  • Windows:
  • Linux:
  • Mac:
  • Pocket PC:
  • GSM:
  • 1013
  • 432
  • 369
  • 510
  • 124
  • Skórka: Island
  • Ocena:
  • Pobrań: 1087
  • Licencja: Freeware
  • Dział: Pocket PC
nowości z działu Pocket PC

Strona główna / Pocket pc / Artykuły / Recenzja/test HTC Touch HD



Recenzja/test HTC Touch HD

dział: Pocket PC, dodane 26-01-2009 przez DiBi

HTC Touch HD to urządzenie o którym marzy niejeden miłośnik nowych technologii. Przyciąga na siebie uwagę nie tylko poprzez ciekawy wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim mnogość funkcji. Model ten ma prawie wszystko w co można obecnie wyposażyć telefon. Wbudowany odbiornik GPS, aparat o rozdzielczości 5 MPix, ogromny dotykowy ekran oraz system Windows Mobile. Od czasu swojej premiery HTC Touch HD zdobył już kilka nagród, pokonując produkty konkurencji. Czy zostały one przyznane słusznie? Po przeczytaniu poniższego artykułu będzie można samemu odpowiedzieć na to pytanie.

REKLAMA

Wygląd, akcesoria


Na początek zestaw, jaki powinien otrzymać każdy kupujący:
- HTC Touch HD,
- futerał,
- zapasowy rysik,
- słuchawki wraz z gąbkami i „rzepką”,
- ładowarka,
- kabel USB,
- karta pamięci 8GB,
- folia na ekran,
- płytki z oprogramowaniem,
- instrukcja obsługi i inne ulotki.



Całość chowa się w eleganckim, dobrze wykonanym pudełku domykanym na magnes. Jest ono bardzo niewielkich rozmiarów, dlatego nie powinno być problemów ze schowaniem do szafki lub zabraniem w podróż. Przychodzi na nie „nakładka” z obrazkiem urządzenia i danymi technicznymi. W środku mamy jeszcze jedno pudełko, w którym chowamy wszystko oprócz instrukcji i płyt CD. Takie rozwiązanie likwiduje problem z domykaniem całości, gdy już wszystko rozpakujemy i chcemy ułożyć powtórnie.




Samo urządzenie prezentuje się świetnie. Na pierwszy rzut oka widać duży 3,8 calowy ekran. Pod nim znajdują się przyciski, które ku mojemu zdziwieniu okazały się dotykowe. Prowadzi to często do „kolizji” z wyświetlaczem, w sytuacji gdy potrzebujemy nacisnąć w jego dolnej części, a przypadkiem przesuniemy palec nieco niżej i uruchomimy sobie np. spis połączeń.




W prawym dolnym rogu jest chowany magnetycznie rysik. Dużym plusem jest to, że znalazło się na niego miejsce. W konkurencyjnych modelach różnie z tym bywa, a mimo ogromnego ekranu nie wszystkie elementy Windows Mobile da się tak łatwo obsłużyć palcem. Obok jest wejście miniUSB na ładowarkę oraz mikrofon.



W górnej części Touch HD umieszczono wejście słuchawkowe jack. W stosunku to Diamonda czy Touch Pro to postęp, gdyż w poprzednich modelach korzystano z miniUSB. Tutaj możemy podłączyć lepsze słuchawki bez problemów i zabawy z przejściówkami. Obok mamy włącznik. Wciśnięcie go może być kłopotliwe, gdyż przycisk jest tak cienki, że ciężko na niego trafić. Jednak po pewnym czasie jesteśmy już przyzwyczajeni i radzimy sobie z tym doskonale.



W przycisku tym umieszczono również diodę. Sygnalizuje ona ładowanie, świecąc w kolorze pomarańczowym.



Po bokach nie ma nadmiaru przycisków. Tylko z lewej strony znajduje się klawisz głośności. Ciekawie komponuje się on z obudową, ponieważ prawie od niej nie odstaje i nie jest przedzielony na dwie części. Jednak w przeciwieństwie do włącznika zbyt łatwo się go wciska, co powoduje często nieoczekiwane wyświetlenie się ekranu z głośnością.



Klapka od baterii została przykryta gumową nawierzchnią, dzięki czemu urządzenie leży lepiej w dłoni. Jest to jedyna jego część wykończona tym materiałem. Z góry odstaje aparat, którego okolice są zrobione z ciemnosrebrnego metalu. Zaraz obok znajduje się głośnik.



Pod klapką znajdziemy w dolnej części slot na kartę SIM oraz pamięci, a także przycisk reset. Kartę SIM możemy włożyć nawet przy włączonym urządzeniu, lekko ją wyginając. Gorzej jest z jej wyjęciem, gdyż zaraz nad nią drogę blokuje bateria, bez której wyciągnięcia się nie obejdzie.




Odnośnie zestawu, należy jeszcze zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest pokrowiec. Został on wykonany z podwójnej warstwy materiału zamszowego, dzięki czemu jest dość sztywny i powinien dobrze chronić przed upadkiem. Czy jednak jest on praktyczny? To już zależy co kto lubi. Na pewno istnieją bardziej praktycznie akcesoria tego typu.



Kolejną ciekawą rzeczą jest ładowarka. Składa się ona podobnie jak w Diamondzie i Touch Pro z 3 części. Należą do nich: ładowarka, wtyczka do ładowarki w zależności od typu gniazda (amerykańskie, brytyjskie, europejskie) oraz kabel. Ten ostatni to nic innego jak zwykły kabel USB, który w zestawie jest tylko jeden. Na szczęście nie ogranicza nas to w żaden sposób, ponieważ podłączenie urządzenia do komputera powoduje jego ładowanie.



Słuchawki to ostatnia rzecz, którą chciałbym wyróżnić. Jest to model HS G335. Nadal brakuje w nich pilota do przełączania utworów. Pojawiły się natomiast „rzepki” do przypięcia do ubrania, których nie widać na zdjęciu, a znajdują się w osobnym woreczku razem z gąbkami.




TouchFLO 3D


HTC Touch HD posiada w porównaniu z Diamondem nowszą wersję interfejsu TouchFlo 3D. Osoby które nie wiedzą jeszcze jak on działa odsyłam do poprzedniego artykułu, gdzie był on szerzej omawiany. Ja ograniczę się do zmian jakie powstały w porównaniu do starszej wersji.

Pierwszą nowością jest zakładka giełdy. Przy pomocy usługi Yahoo! otrzymujemy najnowsze notowania firm zawartych w bazie, przedstawione na wykresach. Na głównym ekranie wyświetlane są podstawowe informacje. Po kliknięciu na nie przechodzimy do bardziej rozwiniętych statystyk nawet sprzed kilku lat.



Informacje o pogodzie zostały przedstawione w bardziej funkcjonalny sposób. Bez przechodzenia w dokładniejsze dane wyświetlana jest na dole prognoza na najbliższych kilka dni. Jej zawartość to temperatura minimalna oraz maksymalna wraz z obrazkiem pokazującym przebieg dnia.



Ważną zmianą jest możliwość modyfikacji kolejności wyświetlania zakładek, a także opcja ich dezaktywowania. Wystarczy wejść w odpowiednie ustawienia i przesunąć wybraną zakładkę na miejsce innej, po czym sprawdzić działanie na ekranie głównym.



Należy jeszcze dodać, że w systemie w wielu sytuacjach towarzyszą nam wibracje. Potwierdzają one najczęściej skorzystanie z jakiejś funkcji. W przypadku TF 3D włączają się one podczas gdy przejdziemy z jednej zakładki do drugiej.

Poniżej załączam screeny z pozostałych kategorii TouchFLO 3D.





Funkcje telefoniczne


Odnośnie korzystania z typowo telefonicznych funkcji mamy kilka zmian na plus. Przede wszystkim chodzi mi tutaj o jakość rozmów, która została znacząco polepszona w stosunku do poprzedników. Dźwięk z głośniczka przykładanego do ucha jest głośny, wyraźny i czysty. Bez problemu więc przeprowadzimy rozmowę nawet gdy aktualnie znajdujemy się w zagłuszonym miejscu. Podobnie sprawa ma się z trybem głośnomówiącym. Widać HTC postarało się w tej kwestii.

Książka telefoniczna pozostała bez zmian i nadal jest funkcjonalna. Do interesującej nas pozycji możemy dotrzeć bardzo szybko na kilka sposobów. Pierwszym jest oczywiście błyskawiczne wyszukiwanie. Następny sposób to skorzystanie ze spisu alfabetycznego po prawej stronie. Klikając na wybraną literę przeniesiemy się do kontaktów zaczynających się właśnie na nią. Ostatnią możliwością jest zabawa w „ślizganie”, czyli po prostu przesuwanie palcem pionowo po ekranie aż do wybrania żądanej osoby.



Tworzenie nowego kontaktu jak przystało na Windows Mobile oferuje możliwość zapisania szeregu dodatkowych informacji. W przypadku zapisu na karcie SIM pozostaje jedynie nazwa i numer. System sam pyta nas o to czy stworzyć nowy kontakt, w przypadku kiedy dzwoni do nas nieznany wcześniej numer. Na początku możemy zadecydować o miejscu jego zapisania.



Przy wybieraniu numeru telefonu w górnej części wyświetlają się ostatnie połączenia, a w dolnej klawiatura numeryczna. Jest ona wygodna w użytkowaniu – przyciski są dostatecznie duże by trafić w cyfrę bez pomyłek. Nawiązać połączenie można zarówno przy pomocy klawisza dotykowego pod ekranem jak i zielonego przycisku „Talk” przy klawiaturze. Obok tego ostatniego znajduje się po prawej stronie przycisk backspace, a po lewej przełącznik między zwykłymi połączeniami, a wideorozmowami.



Przychodzące rozmowy wyświetlane są tak jak na poniższym screenie. Od góry pokazuje nam się kolejno: zdjęcie jeżeli zostało przypisane, nazwa, numer, przycisk odbioru oraz poniżej wyciszenia dzwonka. W przypadku odbierania mamy nowość - suwak podobny do tego z iPhone czy aplikacji S2U2. Przesuwając go na prawo odrzucamy połączenie, a w lewo odbieramy. Zapobiega to skutecznie przypadkowemu wciśnięciu podczas wyjmowania z kieszeni. Oczywiście można także skorzystać z klawiszy pod wyświetlaczem.



Spis rozmów jest zrobiony przejrzyście. Mamy w nim podział jak w każdym innym telefonie na połączenia przychodzące, nieodebrane i wychodzące. Pomiędzy nimi przełączamy przyciskami u dołu ekranu. System zapamiętuje praktycznie całą historię dla jednego kontaktu, a nie ostatnią rozmowę jaka została wykonana. Jeśli więc dzwoniliśmy do kogoś kilka razy to wszystko zostanie odnotowane.



Pisanie SMSów odbywa się przy pomocy klawiatury ekranowej. Jest ona dość duża, jednak podczas testów nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że przyciski mogłyby być większe jak na ekran tej wielkości. Ostatni jej rząd to bardzo duże klawisze strzałek, powodujące przesunięcie migającego kursora. Konieczności ich umieszczenia nie było w Touch Pro ani Touch Diamond, ponieważ te modele posiadały nawigator. Touch HD jest nastawiony na obsługę głównie poprzez ekran dotykowy i nawigatora nie posiada. Dlatego trzeba było go dodać do klawiatury. Nie twierdzę, że jest źle, jednak moim zdaniem procentowy udział przycisków w wielkości całego ekranu mógłby być większy. Wtedy byłoby znacznie wygodniej. Po krótkim okresie użytkowania wprowadzanie liter idzie całkiem sprawnie, a z czasem nabywamy umiejętności pozwalające na coraz szybsze pisanie.



Gdyby się okazało, że ktoś ma na tyle duże palce iż robi cały czas literówki, to można wypróbować dodatkowe aplikacje podmieniające klawiaturę na inną lub skorzystać z jednego z pozostałych trybów systemowej wersji. Należy do nich opcja z dwoma lub trzema znakami na jednym klawiszu. Trzeba wtedy wstukiwać litery jak w zwykłym telefonie bez pełnej klawiatury. Jest również opcja ręcznego pisania, która przeczyta w miarę możliwości nasze pismo i zamieni na odpowiedni znak. Muszę przyznać, że działa to bardzo dobrze – lepiej niż w poprzednich urządzeniach z jakimi miałem doczynienia.



Wiadomości SMS możemy napisać i odczytać z odpowiedniej zakładki TouchFLO 3D lub poprzez standardowe dla Windows Mobile miejsce o strukturze drzewiastej. Pamięć na nie jest nieograniczona.




Multimedia


Rozrywka i funkcje multimedialne to coś, za co można najbardziej polubić HTC Touch HD. Rewolucją w porównaniu z poprzednimi modelami producenta jest ogromny, panoramiczny ekran, dzięki któremu wiele rzeczy staje się prostszych.

Oglądanie na nim filmów to czysta przyjemność. Wyświetlacz posiada zaledwie 65 000 kolorów, jednak jego odwzorowanie barw, jakość obrazu i kąt widzenia są naprawdę rewelacyjne. Dzięki mocnym parametrom technicznym urządzenia nie ma mowy o przycinaniu się obrazu – filmy są odtwarzane bardzo płynnie. Również przewijanie nagrań jest szybkie. Testowany przeze mnie film miał niecałe 250MB i trwał 50 minut. Po kliknięciu na pasku przewijania z początku nagrania do jego środka minęło około 2 sekund, po czym obraz i dźwięk były odtwarzane dokładnie w tym miejscu w jakim chciałem.



Na ekranie świetnie się także przegląda Internet, jednak o tym w dalszej części artykułu. Teraz nadmienię tylko, że rozdzielczość WVGA jaką oferuje Touch HD jest póki co niestandardowa. Oznacza to, że większość dodatkowych aplikacji nie jest do niej przystosowana i nie zadziała. Jak sobie z tym poradzić? Popularyzacja rozdzielczości WVGA to kwestia najbliższego czasu. Coraz więcej urządzeń posiada ekrany panoramiczne, na które 800x480 pikseli jest wystarczające. Z dnia na dzień zwiększa się również ilość programów, które ją obsłużą, a już dzisiaj najważniejsze z nich działają bezproblemowo.

Póki co jest jedno rozwiązanie, z którego pozostaje nam korzystać dla tych niedziałających. Jest nim aplikacja o nazwie WVGAFIX3. Jej funkcją jest zmiana rozdzielczości ekranu. Nie dzieje się to jednak tak jak na komputerze, poprzez rozciąganie obrazu i wyświetlaniu na pełnym obszarze monitora. W tym przypadku piksele, które wykraczają poza wybraną przez nas rozdzielczością są po prostu dezaktywowane. Powoduje to zmniejszenie faktycznej wielkości ekranu, co widać na poniższym zdjęciu.



Muzyka w HTC Touch HD jest bardzo głośna szczególnie na słuchawkach. Jestem pewny, że będzie ona wystarczająca dla każdego, gdyż w cichym pomieszczeniu praktycznie nie dałem rady jej słuchać na wyższych wartościach. Na głośniku również jest nieźle, zdecydowanie lepiej niż w Touch Pro i nieco gorzej niż w Nokii N95.

Słuchawki dołączone w zestawie są średniej jakości i nie posiadają pilota do przełączania utworów. Jeżeli więc chcemy podczas słuchania przełączyć utwór musimy wyciągać urządzenie, aktywować ekran, wejść do playera, przełączyć utwór, po czym dezaktywować ekran i schować urządzenie. Czyż nie jest to zbyt skomplikowane? W pudełku znajdziemy ulotki m.in. z wyższymi modelami słuchawek, które pilota już posiadają. Ja jednak wydając około 2300zł wymagałbym takich w standardzie..

Po podłączeniu lepszych słuchawek otrzymujemy wyższą jakość dźwięków. Do dyspozycji mamy w programach rozbudowany equalizer. Występuje z nim podobny problem, jak w poprzednich modelach – z niewyjaśnionych przyczyn nie uruchomimy go mając podłączone słuchawki stereo bluetooth. A to bardzo źle, gdyż w standardzie dźwięk na Nokia BH-503 które posiadam jest trochę przytłumiony i bez ingerencji equalizera nie wykorzystamy ich prawdziwych możliwości. Na szczęście istnieją świetne sterowniki dźwięku SRS WOW HD, które problem rozwiążą, a na dodatek polepszą jeszcze jakość audio.



W wyposażeniu muzycznym nie zabrakło radia. Możemy zapisać w pamięci kilkanaście ulubionych stacji. Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty na wzór odtwarzaczy muzyki. Radio posiada funkcję RDS, a do jego włączenia wymagane jest podłączenie przewodowych słuchawek, które pełnią funkcję anteny. Dla osób, które lubią sobie puszczać radio przed snem, przyda się funkcja uśpienia. Dzięki niej aplikacja przestanie działać po określonym czasie.



Do gier nie dołączyło nic nowego. Standardowo mamy kulki, karty oraz tą świetną piłkę o nazwie Teeter. Sterujemy nią za pomocą czujnika ruchu, próbując się dostać do zielonej dziury, napotykając przy tym na coraz trudniejsze przeszkody. Gra naprawdę wciąga i podobała się każdemu, komu ją pokazywałem. Instalowanie dodatkowych gier może być kłopotliwe, gdyż większości nie będzie dało się nimi sterować z powodu braku nawigatora.




Aparat


Aparat fotograficzny w jaki został wyposażony Touch HD ma rozdzielczość 5 MPix. Nie posiada on niczego co doświetlałoby zdjęcia w kiepskich warunkach. Na obudowie nie ma także dodatkowych przycisków po bokach ułatwiających jego obsługę – wszystko odbywa się przez dotyk. Aby go uruchomić musimy wejść w programy.

Jest kilka nowości w obsłudze. Przede wszystkim możemy wybrać miejsce, w którym ma być złapana ostrość. W tym celu wystarczy kliknąć palcem na ekranie, a w wybranym obszarze pojawi się „celownik”.



Poniżej 3 zdjęcia, w których ostrość została za każdym razem ustawiona na inne drzewko. Nie jest to może bardzo widoczne z racji na jednolity krajobraz za nimi, ale po dokładnym wpatrzeniu się można zauważyć, że jedno drzewko jest bardziej wygładzone, a inne ma wyraźniejsze krawędzie.




Fotografie robimy wciskając obrazek przypominający przesłonę aparatu. Następuje wtedy ustawienie ostrości i od razu robione jest zdjęcie. W Diamondzie i Touch Pro po ustawieniu ostrości trzeba było jeszcze raz wcisnąć aby fotka została wykonana.

W prawym dolnym rogu znajduje się jeszcze przycisk, który pokazuje dodatkowe ikony: ustawienia, tryb fotografii i galerię zdjęć. W ustawieniach do wyboru mamy: rozdzielczość, balans bieli, ekspozycję, przełączenie między zwykłym aparatem a tym do wideorozmów, samowyzwalacz i opcje zaawansowane. Tryby fotografii to: zdjęcie, wideo, zdjęcie panoramiczne, wideo MMS, zdjęcie do kontaktu.




Poniżej screeny z zaawansowanych opcji fotografowania:





Jakość zdjęć pozostawiam do samooceny. Na pewno istnieją telefony z 5 MPix, które robią lepsze fotografie. Poniżej galeria:

- zdjęcie panoramiczne:



- zdjęcia wykonywane w dzień:











- zdjęcia wykonywane w nocy:





Orientacja zrobionych zdjęć jest ustalana na podstawie czujnika ruchu.

Wideo nagrywane jest w rozdzielczości CIF z prędkością 30kl/s. Przykładowe nagranie dostępne TUTAJ.

Galeria wygląda bardzo ładnie. Fotografie wyświetlane są w „kafelkach” obok siebie i nie ma opóźnień z ich ładowaniem. Po kliknięciu na miniaturkę wyświetla nam się obraz z dopasowaniem do rozdzielczości ekranu, który możemy przybliżać, kreśląc kółko na ekranie.



W opcjach mamy możliwość m.in. przypisania pliku do któregoś z kontaktów lub wyświetlenie pokazu slide’ów.




Internet


Jak wcześniej wspominałem, przeglądanie Internetu na tak dużym ekranie jest samą przyjemnością. WiFi zapewnia szybką prędkość przesyłu danych, a standardowo w systemie zainstalowana została Opera Mobile. Strony są zmniejszane w ten sposób, aby wyświetlić je na całym ekranie. Dwukrotne kliknięcie w danym miejscu powoduje powiększenie do oryginalnych rozmiarów.



Nowością w Touch HD jest suwak powiększenia umieszczony w lewym dolnym rogu ekranu w Operze. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób zmniejszać i powiększać stronę na ekranie. Przy 3,8 calowym ekranie dla osób z dobrym wzrokiem wystarczy niewielkie zwiększenie, aby można było spokojnie odczytać tekst, a pole widzenia pozostało duże.



Czujnik ruchu jest wykorzystywany do zmiany orientacji strony z pionowej na poziomą. Właśnie przy poziomej przeglądanie Internetu to po prostu bajka, gdyż w większości witryn szerokość 800 pikseli wystarcza do zobaczenia 80-100% szerokości całego serwisu. Tryb ten umożliwia także skorzystanie z klawiatury w trybie poziomym, czego póki co nie można użyć w żadnej innej funkcji. W opcji tej pisało mi się o wiele wygodniej. Zdziwiło mnie tylko umiejscowienie spacji pomiędzy przyciskiem „v” i „b”, alebłyskawicznie można się do tego przyzwyczaić.




Aplikacja YouTube zapewni szybkie i sprawne oglądanie filmów wideo z największego na świecie serwisu o tej tematyce. Mamy w niej 4 kategorie do wyboru. Pierwsza wyświetla losowo wybrane filmy, w drugiej możemy dodawać własne zakładki, trzecia to historia oglądanych filmów, a w czwartej znajdziemy wyszukiwarkę.



Ciekawą opcją jest Account Manager w zakładce połączeń w ustawieniach. Dzięki niemu mamy możliwość powiązania naszego konta na YouTube. Daje to nam możliwość błyskawicznego dodania filmu nakręconego urządzeniem już za pomocą 2 kliknięć.




Nawigacja GPS


Wbudowany odbiornik GPS podczas testów łapał sygnał w 1-2 minuty. Z użyciem funkcji A-GPS czas ten można skrócić, pod warunkiem, że będziemy co jakiś czas odświeżać swoje położenie.



Standardowo nie ma zainstalowanej żadnej aplikacji nawigacyjnej, dlatego też trzeba ją dokupić na własną rękę. Ja otrzymałem wraz z kartą 8 GB do testów Automapę, z mapami całej Europy. Touch HD posiada certyfikat dla tej właśnie aplikacji, dlatego współpraca z rozdzielczością WVGA była bezproblemowa. Komunikaty głosowe są bardzo dobrze słyszalne, dzięki lepszemu głośnikowi niż we wcześniejszych modelach. Przeglądanie map i ładowanie trasy odbywa się bardzo szybko – odczuwalne są mocne parametry techniczne urządzenia. Oczywiście można przełączać widok między pionowym i poziomym. Ten drugi w moim uznaniu jest zdecydowanie ciekawszy, a dzięki dużemu ekranowi obraz jest świetnej jakości i bardzo dokładnie wszystko widać.



Bateria w HTC Touch HD ma pojemność 1350 mAh. Niestety urządzenie posiadałem zaledwie tydzień, dlatego nie jestem w stanie trafnie ocenić jak długo wytrzymuje bez ładowania. Przy moim użytkowaniu, za pierwszym razem rozładowywała się w około 2,5 dnia. Korzystałem wtedy z WiFi, słuchałem muzyki poprzez bluetooth itp. ale ze średnią intensywnością. Podczas korzystania z nawigacji przez około 2-3 godziny, rozładowała się w ciągu 1,5 dnia. Ogólnie miałem wrażenie, że jest całkiem nieźle, jak na urządzenie tej klasy.


Podsumowanie


HTC Touch HD to urządzenie niewątpliwie z wyższej półki. Świadczą o tym nie tylko parametry, ale i kosmiczna cena –sugerowana na rynek polski to aż 2600zł! W trakcie pisania artykułu na aukcjach internetowych można było je zakupić za około 2300zł. Za tą sumę otrzymamy model z dużą ilością przydatnych funkcji oraz rewelacyjnym wyświetlaczem, który świetnie się spełnia przy oglądaniu filmów, przeglądaniu Internetu czy w nawigacji GPS. Na początku artykułu zadałem pytanie, czy urządzenie to słusznie zostaje wyróżniane w coraz większej ilości plebiscytów. Uważam, że jak najbardziej tak, gdyż jest lepsze od swoich konkurentów. Do doskonałości brakuje mu jednak kilku szczegółów, a wygórowana cena sprawia, że przeciętny użytkownik kupi podobny produkt konkurencji. Tym, których stać na wydanie takiej kwoty mogę jednak polecić HTC Touch HD jako urządzenie dobrze sprawujące się jako telefon, nawigacja GPS oraz komputer z możliwością rozszerzenia funkcji przez dodatkowe oprogramowanie.

Autor: Dawid Broniszewski (DiBi). Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione.



Wybierz kolor: